W ostatnich latach zauważalny jest szybki wzrost wartości pojedynczej szkody z OC posiadaczy pojazdów lądowych

Specjaliści porównywarki wskazują, że w latach 2014-2017 łączna wartość odszkodowań i świadczeń brutto z obowiązkowych polis komunikacyjnych wzrosła z ok 5,9 mld zł do 8,55 mld zł (+45%). Według Ubea.pl ów wzrost wynikał ze splotu dwóch czynników: rosnącej liczby szkód (+22% od 2014 r. do 2017 r.) oraz wzrostu wartości pojedynczej szkody. Średnia wartość szkody z OC ppl. wzrosła z 5841 zł w 2014 r. do 6971 zł w 2017 r. – Przy takim tempie wzrostów analizowana wartość średniej szkody najprawdopodobniej przekroczy 7000 zł w 2018 r. – mówi Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl.

Ministerstwo Cyfryzacji: Nowa usługa w „Historii pojazdu”

Chcesz kupić auto z zagranicy, które nie jest zarejestrowane w Polsce? Zanim się zdecydujesz, sprawdź jego historię. Od 15 stycznia, dzięki rozszerzonej usłudze „Historia Pojazdu”, można sprawdzić historię zagranicznego samochodu, który nie jest zarejestrowany w Polsce.

Na portalu historiapojazdu.gov.pl od niemal miesiąca nabywcy i właściciele samochodów importowanych z rynku wtórnego wybranych krajów europejskich oraz USA i Kanady mogą sprawdzić ich przeszłość. Do tej pory jednak w systemie widoczne były pojazdy sprowadzone z zagranicy i już zarejestrowane w Polsce. Od 15 stycznia usługa zostaje rozszerzona o zagraniczne auta, które jeszcze nie znalazły się w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a np. już są oferowane do sprzedaży.

Rynek ubezpieczeń: PZU postawił na rewolucję

9 stycznia w Hali EXPO XXI w Warszawie zarząd PZU zaprezentował „Nowe PZU” – uaktualnioną strategię koncernu do 2020 roku. Przyjętym w niej celem jest uczynienie z PZU jednej z najbardziej innowacyjnych instytucji w branży finansowej w Europie, m.in. dzięki szerokiemu zastosowaniu nowoczesnych technologii.

UFG: Coraz wyższe koszty braku OC

Z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) wynika, że w szybkim tempie rośnie liczba najwyższych regresów od sprawców wypadków spowodowanych pojazdem bez polisy OC. Już blisko 400 z nich ma do zwrotu kwoty przekraczające średnio po ponad 200 tys. zł, w tym osiem osób obciążonych jest regresami przekraczającymi 1,5 mln zł.